قوانین و مقررات

شرایط و ضوابط استفاده از سایت دست‌فروش
استفاده از فروشگاه اینترنتی دست‌فروش به معنی توافق کامل شما با شرایط و ضوابط ذیل تلقی می گردد:
۱. خرید کالا از فروشگاه اینترنتی دست‌فروش بر مبنای قوانین و آئین نامه های موجود در تجارت الکترونیک و با رعایت کامل تمام قوانین جمهوری اسلامی ایران صورت می پذیرد.
۲. خدمات و محتویات این سایت براى استفاده شخصى و غیر تجارى مشتریان عرضه شده است و مالکیت معنوی اطلاعات موجود در آن متعلق به این فروشگاه بوده و هر گونه سوء استفاده از این اطلاعات پیگرد قانونی دارد. استفاده غیرتجاری از محتویات سایت با ذکر منبع بلامانع است و اگر مایلید از اطلاعات موجود در سایت جهت مقاصد تجاری استفاده نمایید باید از طریق پست الکترونیکی info@dastfuroosh.ir درخواست خود را ارسال نموده و اجازه نامه کتبی اخذ نمایید.
۳. اطلاعات درج شده در خصوص مشخصات کالاهای ارائه شده توسط تیم دست‌فروش تدوین و ارائه شده است. در صورت وجود مغایرت بین توضیحات و محصول، مسئولیت آن بر عهده‌ی دست‌فروش می‌باشد. در صورت ناشفاف بودن اطلاعات، مشتری موظف است قبل از خرید، درخواست تکمیل اطلاعات را بنماید و از حدس و گمان خودداری کند. این فروشگاه به طور مداوم نسبت به بررسی و بروز رسانی اطلاعات و محتویات آن اقدام خواهد نمود.
۴. کاربران هنگام سفارش کالا ملزم می باشند اطلاعات صحیح کامل را در پایگاه درج کنند. بدیهی است کاستی یا نادرستی اطلاعات مانع تکمیل درست و به موقع سفارش خواهد شد.
۵. فروشگاه اینترنتی دست‌فروش هیچ گونه مسئولیتی را در مورد کارکرد سایت که می تواند ناشى از عوامل خارج از حوزه مدیریت این سایت باشند (همانند نقص اینترنت، مسائل مخابراتى، تجهیزات سخت افزاری و غیره) نمی پذیرد.
۶. تمام ابزاری که در فروشگاه اینترنتی دست‌فروش با هدف ارتباط با مشتریان به کار گرفته می شود، فقط برای همین منظور طراحی شده و کاربران متعهد هستند که از این ابزار صرفا برای ارسال و دریافت اطلاعاتی استفاده نمایند که مناسب و مرتبط با بحث سفارش کالا باشد.
۷. سایر سایت ها و لینکهایی که برای ارائه اطلاعات بیشتر و کامل تر به کاربر در فروشگاه لینک شده اند مستقل بوده، و فروشگاه اینترنتی دست‌فروش مسئولیتی در قبال محتویات آنها ندارد.
۸. ارتباط فروشگاه اینترنتی دست‌فروش با کاربران از طریق dastfuroosh.com بر قرار می گردد و فقط با استفاده از اطلاعاتی که کاربران در سایت درج کرده اند (همانند نشانی، تلفن و …) صورت می پذیرد.
۹. فروشگاه اینترنتی دست‌فروش به هیچ وجه اطلاعات منحصر بفرد کاربران را به اشخاص و طرفین غیر واگذار نخواهد کرد و ضمنا با استفاده از آخرین فن آوری ها متعهد است حتی المقدور از حریم شخصی کاربران دفاع کند.

۲-شرایط و ضوابط خدمات فروش کالا

از نظر حقوقی، در معاملات فروشگاه اینترنتی دست‌فروش، سایت dastfuroosh.com به عنوان فروشنده و کاربر اینترنتی سفارش دهنده به عنوان خریدار تلقی می شوند.
۱. فروش کالا بر مبنای نوع و مقداری صورت می گیرد که خریدار آن را در فروشگاه اینترنتی دست‌فروش درج نموده است.
۲. فروشنده به هنگام تائید سفارش کالا، مشخصات و زمان ارسال کالا را تعیین کرده و به اطلاع خریدار می رساند.
۳. ارزش کالا یا کالاهای سفارش داده شده طبق فهرست قیمت سایت محاسبه شده و شامل کلیه مالیات ها و عوارض فروش خواهد بود. تنها مبلغی که در بعضی از موارد، به ارزش کالا اضافه می شود، هزینه ارسال و بیمه کالا است.
۴. مکان و زمان تحویل کالا توسط خریدار در فروشگاه اینترنتی دست‌فروش درج شده و این فروشگاه به عنوان فروشنده متعهد است با رعایت سیاستهای معین ارسال کالا، سفارش را در آن مکان و زمان تحویل دهد. در صورت عدم حضور سفارش دهنده در مکان و زمان تعیین شده، فروشنده سیاست های خاص مربوطه را اعمال خواهد نمود.
۵. در صورتی که فروشنده به دلایلی که خارج از اراده او می باشد، توان تحویل کالا را در موعد مقرر نداشته باشد و طرفین درباره یک موعد جدید به توافق نرسند، هریک از طرفین حق دارند بدون هیچگونه هزینه ای سفارش را فسخ نماید.
۶. خریدار با تحویل کالای ارسال شده و امضای برگه دریافت کالا رضایت خود را از نوع، تعداد و سلامت کالا ابراز می نماید.
۷. خریدار موظف است در حالت پرداخت در محل، مبلغ قابل پرداخت را هنگام تحویل کالا بپردازد. در صورت عدم پرداخت وجه در موعد تعیین شده توسط خریدار، فروشنده حق دارد از تحویل کالا خودداری و سفارش را فسخ نماید.

۳ -شرایط حمل و تحویل کالا

ارسال سفارشات در محدوده تهران بزرگ از طریق پیک و در سایر مناطق و شهرستانها به واسطه پست انجام می شود. هزینه‌ی ارسال در صورتی که ذکر نشده باشد بر عهده‌ی خریدار می‌باشد.
۱. حمل کلیه سفارشات توسط اداره پست جمهوری اسلامی ایران و شرکت تیپاکس صورت می پذیرد و فروشگاه اینترنتی دست‌فروش هیچ کنترلی بر زمان و فرآیند حمل توسط آنها ندارد.
۲. مدت زمان تحویل محموله ها بسته به سفارش بین یک تا ده روز متغیر است.
۳. مکان تحویل کالا نشانی است که شما مشتری گرامی در حین ثبت سفارش در وب سایت درج می نمائید این نشانی بر روی کلیه مرسوله ها درج خواهد شد و تغییر نشانی پس از تحویل محموله به پست و تیپاکس به هیچ وجه قابل تغییر نمی باشد.
۴. ساعت تحویل کالای خریداری شده، بسته به زمان حضور مامور پست و تیپاکس در محل شما خواهد بود. متاسفانه فروشگاه اینترنتی دست‌فروش هیچ کنترلی بر ساعت تحویل مرسوله های شما ندارد و فقط میتواند پیشنهاد شما را در کنار نشانی محل تحویل درج نماید.

۴-شرایط و ضوابط خدمات پس از فروش کالا

الف) برگشت کالا (حق انصراف)
۱. قبل از ارسال کالا: در صورت انصراف از دریافت کالا پس از تسویه حساب و قبل از ارسال کالا، کل وجه، با کسر هزینه‌های متحمل شده توسط فروشنده، به حساب بانکی خریدار مسترد خواهد شد.
۲. بعد از ارسال کالا: در صورت معیوب بودن یا مغایرت کالا با اطلاعات مندرج در سایت، تعویض کالا امکان‌پذیر است.
ب) گارانتی
مدت گارانتی و خدمات پس از فروش کلیه کالاهای عرضه شده در سایت برای هر کالا متفاوت بوده و در کنار قیمت این کالاها درج شده است (در صورت عدم درج موارد مذکور در این قسمت، گارانتی برای آن کالا وجود ندارد). کارهایی که دارای گارانتی شش ماهه‌ تعویض می‌باشند، در صورت خرابی بدون دلیل، امکان تعویض کالا یا تعمیر آن وجود دارد.